Matematyka 4.0

Lista matematycznych stron
freepik.com

Najbardziej wartościowe darmowe strony internetowe o matematyce kierowane do uczniów i studentów.

Kolejność stron na poniższej liście jest losowa, dlatego nie sugeruj się nią tylko odwiedź każdą z stron i zobacz, która najbardziej Ci odpowiada.

Jeżeli jeszcze nie wiesz dlaczego „Matematyka 4.0” i o co chodzi z „Szkołą 4.0” odwiedź stronę na której wszystko tłumaczę.

Znasz inne wartościowe strony i kanały edukacyjnie (nie tylko z matematyki) to podziel się nimi w komentarzach albo w tej ankiecie.

pistacja.pl

Katalog materiałów

Misją KATALYST EDUCATION w którego skład wchodzi pistacji.pl jest „Wyrównanie szans wszystkich uczniów w Polsce poprzez tworzenie darmowych, cyfrowych, otwartych, wysokiej jakości narzędzi edukacyjnych i dostarczanie usług wspierających optymalne ich wykorzystanie.

e-lernado.pl

Katalog materiałów

„Szablon, na którym nagrywamy nasze filmy, jest podzielony na dwie części. Po lewej stronie znajdują się niezbędne do rozwiązania zadania elementy (treści zadań, potrzebne wzory itd.) ,a natomiast prawa strona przeznaczona jest w całości na rozwiązywanie zadań” – e-leonardo.pl o sobie.

Matemaks.pl

Katalog materiałów

Strona przygotowana przez Michała Budzińskiego na której zamieścił ogromną liczbę zadań wraz z rozwiązaniami w formie filmów na YT oraz w prosty sposób wyjaśnia większość tematów z matematyki.

matzoo.pl

Katalog materiałów

Strona kierowana dla uczniów szkół podstawowych umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności za pomocą przyjemnych zadań z dowolnego zakresu.

„Kto jeszcze nie lubi matematyki ma spore szanse zmienić swoje upodobania. A to dlatego, że http://matzoo.pl prezentuje szereg zadań do rozwiązywania online w atmosferze nauki przez zabawę. Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej do użytkownika w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Takie rozwiązanie jest idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć.

Matematyczny portal edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych MATEMATYCZNE ZOO przeszedł gruntowną modernizację. Nowa grafika serwisu jeszcze bardziej zachęca uczniów do zaprzyjaźniania się z matematyką, a intuicyjna nawigacja nie sprawia kłopotu nawet najmłodszym.” – matzoo o sobie

Zintegrowana Platforma Edukacyjna

dawniej – epodreczniki.pl

Katalog materiałów

Strona stworzona przez ministerstwo edukacji aby rządowi eksperci oraz wszyscy nauczyciele w czasie pandemii (bo wcześniej to ta strona właściwie nie istniała) mogli udostępniać materiały swoim uczniom. Szkoda, że taki portal nie rozwinął się wcześniej i że rozwija się tak jak rozwija pomimo ogromnego potencjału. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂

MEDIA NAUKA

Lista tematów z matematyki

Na tej stronie jak i na Facebooku znajdziesz nmateriały do nauki matematyki, biologi, fizyki …, nowości i wydarzenia. Tworzymy społeczność ludzi ciekawych świata i zafascynowanych otaczającą nas przyrodą – media nauka o sobie

Zaliczone na 5!

Playlista matematyczna

Kanał na YouTube z materiałami dla uczniów szkół podstawowych i liceów z różnych przedmiotów szkolnych z ponad 20mln wyświetleń.

MiedzianyFsor

Lista materiałów

Kanał na YouTube tworzony przez nauczyciela matematyki Łukasza Czeremańskiego.

Mathleta

Lista materiałów

Kanał na Youtube z ogromnym zbiórem filmów przygotowany przez prawdziwego pasjonata, nauczyciela matematyki Krzysztofa Chojeckiego.

Pizza Math

Lista materiałów

Kanał na YouTube poświęcony matematyce ale prowadzony w trochę luźniejszej formie niż standardy matematyczne. Sami o sobie ” Witaj przybyszu z internetów, Czy zapędziła Cię tu ciekawość czy po prostu jakimś cudem Youtube z filmów o hodowli kóz przekierował Cię tutaj to nieistotne. Istotne jest to, że jeżeli spędzisz tu więcej czasu to być może zmienisz swój stosunek do matematyki i stwierdzisz, że jednak da się ją zrozumieć.

Lernado

Lista filmów

„Bardzo dokładnie omawiamy zagadnienia ze wszystkich tematów obowiązujących w szkole. Zależnie od poziomu wiedzy uczeń ma możliwość samemu wybrać czy potrzebuje obejrzeć całe wideo, czy tylko wybrane fragmenty, aby zrozumieć rzeczy sprawiające mu trudność z danego tematu.” – samo o sobie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Lista materiałów

Lista 76 profesjonalnych filmów czy raczej filmików – trwających zawsze dokładnie 3 min. i 31 sek. (poza dwoma wyjątkami) – przygotowanych przez CEK.

matspotlicz24.pl

Lista materiałów

Strona internetowa i kanał na YouTube poświęcony matematyce.

AjkaMat

Lista materiałów

Kanał na YouTube AjkaMat – autorski projekt kursów online dzięki którym od zera nauczysz się MATEMATYKI w szkole średniej i na studiach. Na tym kanale można znaleźć masę darmowych filmów z matematyki.

interklasa.pl

Kanał na YouTube

Strona internetowa kierowana dla uczniów i nauczycieli (wizualnie dość staroświecka) jednak kanał na YouTube zawiera wiele bardzo atrakcyjnych i ciekawych lekcji matematyki.

OpenAGH e-podręczniki

Lista materiałów

Strona tworzona przez Akademie Górniczo Hutniczą z materiałami kierowanymi dla studentów. Dużo tematów, sporo przykładów i przejrzyście uporządkowane treści. Na stronie istnieje możliwość dodawania materiałów do swojego zbioru, pobieranie ich lub generowanie linków. Szkoda, że więcej uczelni nie poszło w ich ślady.

SzaloneLiczby.pl

Strona internetowa

Bardzo przejrzysta strona, niestety komercyjna (płatne są filmy) ale zawierająca sporo darmowych przykładów i wyjaśnień. Warto pochwalić twórców strony za masę ciekawostek, łamigłówek i materiałów uatrakcyjniając matematykę.

eTrapez

Kanał na YouTube

Najprawdopodobniej najpopularniejsza płatna platforma z kursami z matematyki, jednak na szczęście udostępniająca dość sporo materiałów za darmo na YouTube.

metematyka.wiki

Matematyczna wikipadiia – krótko, zwięźle, trochę sucho ale zawsze na temat.

Chwila dla debila

Kanał zamieszczony na tej liście z polecenia studentów, który bardzo zachwalali niekonwencjonalne (mało powiedziane o czym świadczy już sama nazwa kanału) podejście do przekazywania wiedzy.

Matematyczna lista filmów z tego kanału

Edukator.pl

Autorski portal edukacyjny przygotowany przez Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 40 z Warszawy.

Zostaw swoją ocenę
Poprzedni Następny

Jest tego więcej...


					Filmy i programy nie tylko dla inżyniera Inne

Filmy i programy nie tylko dla inżyniera

Bawią i uczą

Dla kogo ta lista ? Dla odpoczywających na kanapie Siedzisz w domu i chcesz odpocząć, ale nie chcesz całkowicie zmarnować swojego czasu? Może warto obejrzeć coś wartościowego i przyjemnego jednocześnie, aby zmotywować się do pracy? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę filmów (i seriali bo dziś to ten sam poziom), które zainteresują nie tylko inżyniera, a każdego […]


					Książki Inne

Książki

Na wakacje, do kawiarni i ...

Na świecie do tej pory spisano zbyt wiele wartościowych, ciekawych czy wręcz pasjonujących książkę, dzięki którym możemy zrozumieć otaczający nas świat, aby młodzi ludzie kojarzyli je wyłącznie z nudnymi lekturami. Zniechęcenie młodych umysłów do sięgania po książki w wolnym czasie to chyba największy z zarzutów o najgorszych konsekwencjach stawiany dzisiejszemu systemowi edukacji. Dlatego w tym […]


					Łukasz Grabowski - CALM talks Inne

Łukasz Grabowski - CALM talks

przedsiębiorca i wykładowca

Jeżeli nie wiesz czym jest projekt CALM talks to zapraszam na tą stronę – „CALM talks – porozmawiajmy o edukacji”. Tam także znajdziesz pełne pytania, na które tu znajdziesz odpowiedzi. Poniżej zamieszczamy podsumowanie wszystkich – naszym zdaniem – najciekawszych wypowiedzi udzielonych w tym projekcie. Pełna lista wszystkich wypowiedzi jest dostępna pod tym linkiem – „CALM […]


					Styki, cewki i przyciski PLC

Styki, cewki i przyciski

Podstawy j. LAD

Dla kogo ta prezentacja? Prezentacja kierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół technicznych, rozpoczynających swoją przygodę z sterownikami PLC wszystkich producentów. Aby wykorzystać w pełni potencjał tej prezentacji nie potrzebujesz nawet sterownika, na początku wystarczy kartka papieru. Z tej prezentacji dowiesz się: do czego służą wejścia i wyjścia sterowników PLC, czym jest przycisk, a czym […]


					Odnawiamy plac zabaw Inne

Odnawiamy plac zabaw

Akcja z cyklu MGDL dla Przedszkola Miejskiego nr 28 w Gliwicach

Zasada MGDL czyli weź sprawy w swoje ręce. Jak wiele potrzeba aby zmienić świat na lepsze? Tego nie wiele, ale wiemy, że od czegoś trzeba zacząć. Dlatego w myśl zasady MGDL: Myśl Globalnie – Działaj Lokalnie !!!! zorganizowaliśmy akcję pokolorowania placu zabaw, który przez ostatnich 6 lat – od czasu budowy – totalnie stracił kolor. […]


					Automatyzacja w Polsce Artykuły

Automatyzacja w Polsce

na tle światowych osiągnięć

Postanowiłem zamieścić artykuł z magazynu „Utrzymanie Ruchu” – wyd. 01/2016 str. 38,39,  którego jestem współautorem,  ponieważ poruszamy w nim bardzo ciekawe zagadnienie „dlaczego w Polsce nie ma robotów?”. Jak się okazuje w treści, nie chodzi o …. Sami się przekonacie. Staraliśmy się używać języka zrozumiałego dla każdego czytelnika (jak zresztą w wszystkich innym artykułach na […]


					Wprowadzenie do sterowników PLC PLC

Wprowadzenie do sterowników PLC

Automatyka przemysłowa dla kompletnie zielonych

Artykuł w rozbudowie – pełna wersja wkrótce Dla kogo ta prezentacja? Kończysz właśnie szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej? I nie masz pojęcia co to za kierunki mechatronika, automatyka, mechanika itp? Z tej prezentacji dowiesz się co nieco na ten temat, abyś mógł dokonać świadomego wyboru liceum czy technikum (polecam drugą opcję […]


					Michał Sobek Inne

Michał Sobek

nauczyciel akademicki, inżynier, założyciel fundacji Greenpower Polska

Jaki był Twój ulubiony przedmiot za czasów szkolnych i dlaczego? Elektrotechnika – nauczyciel posiadał dar przekazywania wiedzy. Jaki Twoim zdaniem jest najważniejszy przedmiot w szkole i dlaczego? Na etapie nauczania w klasach 1-8 uważam że każdy z nich jest istotny. Młody człowiek na tym etapie powinien być wszechstronnie rozwijany. Dokończ zdanie. Dobry nauczyciel ….. traktuje […]


					#Mata Szkoła 4.0

#Mata

Wprowadzenie - Przedmiot matematyka

Jeszcze uzupełniamy treści – po więcej informacji wróć tutaj jutro. W co wierzymy: Po pierwsze, nie ma ludzi niezdolnych do nauczenia się matematyki, są wyłącznie uczniowie, którzy nie mieli jeszcze szczęścia spotkać odpowiednich nauczycieli lub tacy, którym na tym nie zależy, bo nie wiedzą po co im ona. Głównym celem nauki matematyki jest umiejętność logicznego […]


					Dokumenty Fundacji Inne

Dokumenty Fundacji

Statut, raporty, uchwały i sprawozdania

Cele fundacji (wycinek z statutu dostępnego poniżej) § 4.Cele Fundacji. Minister właściwy Celami Fundacji są:a) promocja edukacji, wiedzy i nowoczesnych form nauczania,b) działalność oświatowa, edukacyjna, wychowawcza i naukowa,c) promocja zdrowego stylu życia,d) integracja międzypokoleniowa i międzynarodowa oraz asymilacja kulturowa wraz z asymilacją z grupami osób wykluczonych społecznie,e) promocja wiedzy z zakresu zmian klimatycznych, ekologii i […]


					Neurodydaktyka - jak się uczyć Artykuły

Neurodydaktyka - jak się uczyć

aby się nauczyć - prostymi słowami

Z tego artykułu dowiesz się: czym jest neurodydaktyka, ta dziwnie brzmiąca dziedzina nauki. Zrozumiesz dlaczego nasi przodkowie żyjący setki tysięcy lat temu jeszcze dziś w świecie smartfonów tak skutecznie utrudniają nam uczenie się. Dowiesz się dlaczego nie zapominasz – i prawdopodobnie nigdy nie zapomnisz – jak się jeździ na rowerze lub pływa, ale niewykorzystywane języki […]


					CALM tests Inne

CALM tests

Autorski generator testów

Automatyka i Ekologia Oprogramowanie CALM tests w wersji testowej (pierwszy mój samodzielny projekt w języku js). Oprawa graficzna Daniel Polak. Znajdziesz tutaj testy: Dla uczestników moich szkoleń aby podsumować i powtórzyć wiedze zdobytą każdego dnia kursu, Na temat prawidłowej segregacji śmieci – ogromna baza pytań – SPRAWDŹ ILE NAPRAWDĘ WIESZ Z TEGO TEMATY Na temat […]

Zamknij