Platformy do nauki matematyki

Lista matematycznych stron
freepik.com

Najbardziej wartościowe darmowe strony internetowe o matematyce kierowane do uczniów i studentów.

Kolejność stron na poniższej liście jest losowa, dlatego nie sugeruj się nią tylko odwiedź każdą z stron i zobacz, która najbardziej Ci odpowiada.

Jeżeli jeszcze nie wiesz dlaczego „Matematyka 4.0” i o co chodzi z „Szkołą 4.0” odwiedź stronę na której wszystko tłumaczę.

Znasz inne wartościowe strony i kanały edukacyjnie (nie tylko z matematyki) to podziel się nimi w komentarzach albo w tej ankiecie.

pistacja.pl

Katalog materiałów

Misją KATALYST EDUCATION w którego skład wchodzi pistacji.pl jest „Wyrównanie szans wszystkich uczniów w Polsce poprzez tworzenie darmowych, cyfrowych, otwartych, wysokiej jakości narzędzi edukacyjnych i dostarczanie usług wspierających optymalne ich wykorzystanie. Rewelacyjna platforma do nauki matematyki.

Khan Academy

Lista tematów z matematyki

Ogromna, ogólnoświatowa, darmowa, na najwyższym poziomie i nieustannie rozbudowywana platforma edukacyjna na miarę XXI w. Kierowana do uczniów, przedszkolaków i studentów. Znajdziesz na niej wiele tematów z szkoły. Koniecznie wejdź na nią z czystej ciekawości, a nie pożałujesz.

e-lernado.pl

Katalog materiałów

„Szablon, na którym nagrywamy nasze filmy, jest podzielony na dwie części. Po lewej stronie znajdują się niezbędne do rozwiązania zadania elementy (treści zadań, potrzebne wzory itd.) ,a natomiast prawa strona przeznaczona jest w całości na rozwiązywanie zadań” – e-leonardo.pl o sobie.

Matemaks.pl

Katalog materiałów

Strona przygotowana przez Michała Budzińskiego na której zamieścił ogromną liczbę zadań wraz z rozwiązaniami w formie filmów na YT oraz w prosty sposób wyjaśnia większość tematów z matematyki.

matzoo.pl

Katalog materiałów

Strona kierowana dla uczniów szkół podstawowych umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności za pomocą przyjemnych zadań z dowolnego zakresu.

„Kto jeszcze nie lubi matematyki ma spore szanse zmienić swoje upodobania. A to dlatego, że http://matzoo.pl prezentuje szereg zadań do rozwiązywania online w atmosferze nauki przez zabawę. Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej do użytkownika w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Takie rozwiązanie jest idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć.

Matematyczny portal edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych MATEMATYCZNE ZOO przeszedł gruntowną modernizację. Nowa grafika serwisu jeszcze bardziej zachęca uczniów do zaprzyjaźniania się z matematyką, a intuicyjna nawigacja nie sprawia kłopotu nawet najmłodszym.” – matzoo o sobie

Zintegrowana Platforma Edukacyjna

dawniej – epodreczniki.pl

Katalog materiałów

Strona stworzona przez ministerstwo edukacji aby rządowi eksperci oraz wszyscy nauczyciele w czasie pandemii (bo wcześniej to ta strona właściwie nie istniała) mogli udostępniać materiały swoim uczniom. Szkoda, że taki portal nie rozwinął się wcześniej i że rozwija się tak jak rozwija pomimo ogromnego potencjału. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 Wielka platforma do nauki matematyki.

MEDIA NAUKA

Lista tematów z matematyki

Na tej stronie jak i na Facebooku znajdziesz nmateriały do nauki matematyki, biologi, fizyki …, nowości i wydarzenia. Tworzymy społeczność ludzi ciekawych świata i zafascynowanych otaczającą nas przyrodą – media nauka o sobie

Zaliczone na 5!

Playlista matematyczna

Kanał na YouTube z materiałami dla uczniów szkół podstawowych i liceów z różnych przedmiotów szkolnych z ponad 20mln wyświetleń.

MiedzianyFsor

Lista materiałów

Kanał na YouTube tworzony przez nauczyciela matematyki Łukasza Czeremańskiego.

Mathleta

Lista materiałów

Kanał na Youtube z ogromnym zbiórem filmów przygotowany przez prawdziwego pasjonata, nauczyciela matematyki Krzysztofa Chojeckiego.

Pizza Math

Lista materiałów

Kanał na YouTube poświęcony matematyce ale prowadzony w trochę luźniejszej formie niż standardy matematyczne. Sami o sobie ” Witaj przybyszu z internetów, Czy zapędziła Cię tu ciekawość czy po prostu jakimś cudem Youtube z filmów o hodowli kóz przekierował Cię tutaj to nieistotne. Istotne jest to, że jeżeli spędzisz tu więcej czasu to być może zmienisz swój stosunek do matematyki i stwierdzisz, że jednak da się ją zrozumieć.

Lernado

Lista filmów

„Bardzo dokładnie omawiamy zagadnienia ze wszystkich tematów obowiązujących w szkole. Zależnie od poziomu wiedzy uczeń ma możliwość samemu wybrać czy potrzebuje obejrzeć całe wideo, czy tylko wybrane fragmenty, aby zrozumieć rzeczy sprawiające mu trudność z danego tematu.” – samo o sobie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Lista materiałów

Lista 76 profesjonalnych filmów czy raczej filmików – trwających zawsze dokładnie 3 min. i 31 sek. (poza dwoma wyjątkami) – przygotowanych przez CEK.

matspotlicz24.pl

Lista materiałów

Strona internetowa i kanał na YouTube poświęcony matematyce.

AjkaMat

Lista materiałów

Kanał na YouTube AjkaMat – autorski projekt kursów online dzięki którym od zera nauczysz się MATEMATYKI w szkole średniej i na studiach. Na tym kanale można znaleźć masę darmowych filmów z matematyki.

interklasa.pl

Kanał na YouTube

Strona internetowa kierowana dla uczniów i nauczycieli (wizualnie dość staroświecka) jednak kanał na YouTube zawiera wiele bardzo atrakcyjnych i ciekawych lekcji matematyki.

OpenAGH e-podręczniki

Lista materiałów

Strona tworzona przez Akademie Górniczo Hutniczą z materiałami kierowanymi dla studentów. Dużo tematów, sporo przykładów i przejrzyście uporządkowane treści. Na stronie istnieje możliwość dodawania materiałów do swojego zbioru, pobieranie ich lub generowanie linków. Szkoda, że więcej uczelni nie poszło w ich ślady.

SzaloneLiczby.pl

Strona internetowa

Bardzo przejrzysta strona, niestety komercyjna (płatne są filmy) ale zawierająca sporo darmowych przykładów i wyjaśnień. Warto pochwalić twórców strony za masę ciekawostek, łamigłówek i materiałów uatrakcyjniając matematykę.

eTrapez

Kanał na YouTube

Najprawdopodobniej najpopularniejsza płatna platforma do nauki matematyki, jednak na szczęście udostępniająca dość sporo materiałów za darmo na YouTube.

metematyka.wiki

Matematyczna wikipadiia – krótko, zwięźle, trochę sucho ale zawsze na temat.

Chwila dla debila

Kanał zamieszczony na tej liście z polecenia studentów, który bardzo zachwalali niekonwencjonalne (mało powiedziane o czym świadczy już sama nazwa kanału) podejście do przekazywania wiedzy.

Matematyczna lista filmów z tego kanału

Edukator.pl

Autorski portal edukacyjny przygotowany przez Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 40 z Warszawy.

Zostaw swoją ocenę
Poprzedni Następny

Jest tego więcej...


					Szkoła 4.0 Nasze projekty

Szkoła 4.0

Nowy wymiar edukacji na miarę XXI wieku

Motto projektu: Uczyć się tego co się chce, gdzie się chce, kiedy nam pasuje, w takiej formie jak lubimy, za darmo O co chodzi? Szkoła 4.0 to ogólnodostępny niekomercyjny projekt Fundacji CALM edu mający za zadanie ułatwić naukę uczniom i pracę nauczycielom, korepetytorom, wykładowca, promotor nauki… Naszym celem jest raz na zawsze uporządkowanie i rozpropagowanie […]


					Styki, cewki i przyciski PLC

Styki, cewki i przyciski

Podstawy j. LAD

Dla kogo ta prezentacja? Prezentacja kierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół technicznych, rozpoczynających swoją przygodę z sterownikami PLC wszystkich producentów. Aby wykorzystać w pełni potencjał tej prezentacji nie potrzebujesz nawet sterownika, na początku wystarczy kartka papieru. Z tej prezentacji dowiesz się:


					ChatGPT dla edukacji Szkoła 4.0

ChatGPT dla edukacji

Praktyczne, konkretne przykłady

Czy technologie typu ChatGPT, modele językowe i wszystkie pozostałe systemy „sztucznej inteligencji” wpłyną w przyszłości w jakiś sposób na system edukacji, na to jak funkcjonują szkoły i to w jaki sposób się uczymy? Odpowiedź brzmi: stanowcze NIE. Nie wpłyną w przyszłości, one już „wczoraj” (mamy początku roku 2023) zmieniły to wszystko w stopniu w jakim […]


					Podstawy pneumatyki Inne

Podstawy pneumatyki

Wprowadzenie dla uczniów technikum

W tej prezentacji postaram się przedstawić Ci w jak najprostszy sposób podstawowe zagadnienia z pneumatyki. Chcę je omówić w sposób logiczny, a nie teoretyczny. Istnieje niepisany zbiór 3 najczęściej zadawanych pytań na egzaminach lub rozmowach o pracę z tego zakresu. Są to pytania na logiczne myślenie lub sprawdzenia praktycznej wiedzy i doświadczenia pracownika. W tej […]


					Bloczek MOVE PLC

Bloczek MOVE

Ruszyć, przesłać, przekopiować wartość

Jeden z najczęściej używanych bloczków, ponieważ jest to chyba najbardziej wszechstronny z bloczków. Z folderu MOVE na poziomie podstawowym (a takiego dotyczy ten podręcznik) powinieneś zainteresować się tylko jednym bloczkiem – „MOVE”. Bloczek MOVE jak sama nazwa wskazuje…. Co słownik bab.la ma na ten tematmove {czas.} PL przenieść ruszyć poruszyć ruszać przesunąć skłonić przesiąść się […]


					Zadanie PLC - Generator impulsów PLC

Zadanie PLC - Generator impulsów

Proste zadania aby utrwalić swoją wiedzę

Co musisz znać, aby wykonać to zadanie? Znać zasadę działania poszczególnych timerów – 4xP (ściąga) Potrafić się posługiwać zestykami I to tyle ZADANIE PLC dla początkujących programistów Generator impulsów niesymetrycznych Stwórz układ który po załadowaniu na sterownik będzie powodował, że lampka będzie świecić przez 0.75s (T#750ms), a przez a 1.5s będzie wyłączona i ponownie świecić […]


					CALM NED Szkoła 4.0

CALM NED

Metoda tworzenia slajdów

Jest to metoda przygotowywania materiałów edukacyjnych (głównie slajdów, choć w ten sposób tworzę także podręczniki i „ściągi”) bazująca na nieustającym wprowadzaniu usprawnień i eksperymentowaniu z przekazem, w celu uzyskiwania coraz lepszych efektów nauczania. CALM NED to akronim od:C – creative, A – and, L – logical, M – materialsN – never , E – ending, […]


					5xP Podręcznik Programowania PLC PLC Podręczniki

5xP Podręcznik Programowania PLC

Naucz się programować

Ten darmowy podręcznik PLC wraz z kompatybilnym darmowym szkoleniem PLC jest kierowany dla uczniów techników, którzy przygotowują się do egzaminu zawodowego (specjalizacja mechatronika) oraz do wszystkich tych studentów po liceum chcących wreszcie poznać praktyczne podstawy automatyki. Dlaczego ten podręcznik 5xP i cały kurs jest darmowy? Jeśli pojawiło się w Twojej głowie pytanie, dlaczego otrzymujesz ode […]


					Marek Witański - CALM talks Inne

Marek Witański - CALM talks

Marek Witański

Jeżeli nie wiesz czym jest projekt CALM talks to zapraszam na tą stronę – „CALM talks – porozmawiajmy o edukacji”. Tam także znajdziesz pełne pytania, na które tu znajdziesz odpowiedzi. Poniżej zamieszczamy podsumowanie wszystkich – naszym zdaniem – najciekawszych wypowiedzi udzielonych w tym projekcie. Pełna lista wszystkich wypowiedzi jest dostepna pod tym linkiem – „CALM […]


					Uczelnie wyższe 4.0 Artykuły

Uczelnie wyższe 4.0

Nowa rola politechnik w XXI w.

W tak szybko zmieniającym się świecie, gdy już wszyscy wiemy, że będziemy zmuszeni do wielokrotnego przebranżowienia się w naszym życiu, spędzanie pięciu lat na jednej uczelni studiując jeden kierunek zaczyna tracić sens. Jak zatem uczelnie powinny się do tego przygotować i jaką rolę powinny zacząć odgrywać w świecie szybkich zmian? W tym rozdziale postaram się […]


					Adres IP, maska i MAC PLC

Adres IP, maska i MAC

Prostymi słowami

Uprzedzam, że ten post kierowany jest do uczniów szkoły podstawowej, a co najwyżej uczniów szkoły średniej i zawiera pewne uproszczenia w celu przedstawienia idei. Nie traktuj go jako notatkę z podręcznika, a bardziej podstawę do dalszego pogłębiania wiedzy – jeśli potrzebujesz. Jeżeli jesteś starszy to język może Ci nie przypaść do gustu (choć z drugiej […]


					#FreeTime i Psychoedukacja Szkoła 4.0

#FreeTime i Psychoedukacja

Wprowadzenie do spędzania czasu wolnego

Na pierwszy rzut oka jest to zapewne najdziwniejszy z wszystkich przedmiotów, które uważamy, że powinny pojawić się w szkołach. Jak można uczyć spędzania czasu wolnego w szkole? Przecież to oksymoron. Nie do końca. Bo to jak spędzamy czas wolny w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Można by ten przedmiot nazwać także „zdrowie […]

2 thoughts on “Platformy do nauki matematyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zamknij