Matematyka 4.0

Lista matematycznych stron
freepik.com

Najbardziej wartościowe darmowe strony internetowe o matematyce kierowane do uczniów i studentów.

Kolejność stron na poniższej liście jest losowa, dlatego nie sugeruj się nią tylko odwiedź każdą z stron i zobacz, która najbardziej Ci odpowiada.

Jeżeli jeszcze nie wiesz dlaczego „Matematyka 4.0” i o co chodzi z „Szkołą 4.0” odwiedź stronę na której wszystko tłumaczę.

Znasz inne wartościowe strony i kanały edukacyjnie (nie tylko z matematyki) to podziel się nimi w komentarzach albo w tej ankiecie.

pistacja.pl

Katalog materiałów

Misją KATALYST EDUCATION w którego skład wchodzi pistacji.pl jest „Wyrównanie szans wszystkich uczniów w Polsce poprzez tworzenie darmowych, cyfrowych, otwartych, wysokiej jakości narzędzi edukacyjnych i dostarczanie usług wspierających optymalne ich wykorzystanie.

e-lernado.pl

Katalog materiałów

„Szablon, na którym nagrywamy nasze filmy, jest podzielony na dwie części. Po lewej stronie znajdują się niezbędne do rozwiązania zadania elementy (treści zadań, potrzebne wzory itd.) ,a natomiast prawa strona przeznaczona jest w całości na rozwiązywanie zadań” – e-leonardo.pl o sobie.

Matemaks.pl

Katalog materiałów

Strona przygotowana przez Michała Budzińskiego na której zamieścił ogromną liczbę zadań wraz z rozwiązaniami w formie filmów na YT oraz w prosty sposób wyjaśnia większość tematów z matematyki.

matzoo.pl

Katalog materiałów

Strona kierowana dla uczniów szkół podstawowych umożliwiająca sprawdzenie swoich umiejętności za pomocą przyjemnych zadań z dowolnego zakresu.

„Kto jeszcze nie lubi matematyki ma spore szanse zmienić swoje upodobania. A to dlatego, że http://matzoo.pl prezentuje szereg zadań do rozwiązywania online w atmosferze nauki przez zabawę. Zastosowany w portalu system losowego generowania zadań do rozwiązania i automatycznej odpowiedzi zwrotnej do użytkownika w efektywny sposób skraca czas potrzebny do opanowania zagadnienia. Takie rozwiązanie jest idealne do powtórek przed sprawdzianami, samodzielnego nadrabiania zaległości, jak również wykorzystania podczas szkolnych zajęć.

Matematyczny portal edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych MATEMATYCZNE ZOO przeszedł gruntowną modernizację. Nowa grafika serwisu jeszcze bardziej zachęca uczniów do zaprzyjaźniania się z matematyką, a intuicyjna nawigacja nie sprawia kłopotu nawet najmłodszym.” – matzoo o sobie

Zintegrowana Platforma Edukacyjna

dawniej – epodreczniki.pl

Katalog materiałów

Strona stworzona przez ministerstwo edukacji aby rządowi eksperci oraz wszyscy nauczyciele w czasie pandemii (bo wcześniej to ta strona właściwie nie istniała) mogli udostępniać materiały swoim uczniom. Szkoda, że taki portal nie rozwinął się wcześniej i że rozwija się tak jak rozwija pomimo ogromnego potencjału. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂

MEDIA NAUKA

Lista tematów z matematyki

Na tej stronie jak i na Facebooku znajdziesz nmateriały do nauki matematyki, biologi, fizyki …, nowości i wydarzenia. Tworzymy społeczność ludzi ciekawych świata i zafascynowanych otaczającą nas przyrodą – media nauka o sobie

Zaliczone na 5!

Playlista matematyczna

Kanał na YouTube z materiałami dla uczniów szkół podstawowych i liceów z różnych przedmiotów szkolnych z ponad 20mln wyświetleń.

MiedzianyFsor

Lista materiałów

Kanał na YouTube tworzony przez nauczyciela matematyki Łukasza Czeremańskiego.

Mathleta

Lista materiałów

Kanał na Youtube z ogromnym zbiórem filmów przygotowany przez prawdziwego pasjonata, nauczyciela matematyki Krzysztofa Chojeckiego.

Pizza Math

Lista materiałów

Kanał na YouTube poświęcony matematyce ale prowadzony w trochę luźniejszej formie niż standardy matematyczne. Sami o sobie ” Witaj przybyszu z internetów, Czy zapędziła Cię tu ciekawość czy po prostu jakimś cudem Youtube z filmów o hodowli kóz przekierował Cię tutaj to nieistotne. Istotne jest to, że jeżeli spędzisz tu więcej czasu to być może zmienisz swój stosunek do matematyki i stwierdzisz, że jednak da się ją zrozumieć.

Lernado

Lista filmów

„Bardzo dokładnie omawiamy zagadnienia ze wszystkich tematów obowiązujących w szkole. Zależnie od poziomu wiedzy uczeń ma możliwość samemu wybrać czy potrzebuje obejrzeć całe wideo, czy tylko wybrane fragmenty, aby zrozumieć rzeczy sprawiające mu trudność z danego tematu.” – samo o sobie

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Lista materiałów

Lista 76 profesjonalnych filmów czy raczej filmików – trwających zawsze dokładnie 3 min. i 31 sek. (poza dwoma wyjątkami) – przygotowanych przez CEK.

matspotlicz24.pl

Lista materiałów

Strona internetowa i kanał na YouTube poświęcony matematyce.

AjkaMat

Lista materiałów

Kanał na YouTube AjkaMat – autorski projekt kursów online dzięki którym od zera nauczysz się MATEMATYKI w szkole średniej i na studiach. Na tym kanale można znaleźć masę darmowych filmów z matematyki.

interklasa.pl

Kanał na YouTube

Strona internetowa kierowana dla uczniów i nauczycieli (wizualnie dość staroświecka) jednak kanał na YouTube zawiera wiele bardzo atrakcyjnych i ciekawych lekcji matematyki.

OpenAGH e-podręczniki

Lista materiałów

Strona tworzona przez Akademie Górniczo Hutniczą z materiałami kierowanymi dla studentów. Dużo tematów, sporo przykładów i przejrzyście uporządkowane treści. Na stronie istnieje możliwość dodawania materiałów do swojego zbioru, pobieranie ich lub generowanie linków. Szkoda, że więcej uczelni nie poszło w ich ślady.

SzaloneLiczby.pl

Strona internetowa

Bardzo przejrzysta strona, niestety komercyjna (płatne są filmy) ale zawierająca sporo darmowych przykładów i wyjaśnień. Warto pochwalić twórców strony za masę ciekawostek, łamigłówek i materiałów uatrakcyjniając matematykę.

eTrapez

Kanał na YouTube

Najprawdopodobniej najpopularniejsza płatna platforma z kursami z matematyki, jednak na szczęście udostępniająca dość sporo materiałów za darmo na YouTube.

metematyka.wiki

Matematyczna wikipadiia – krótko, zwięźle, trochę sucho ale zawsze na temat.

Chwila dla debila

Kanał zamieszczony na tej liście z polecenia studentów, który bardzo zachwalali niekonwencjonalne (mało powiedziane o czym świadczy już sama nazwa kanału) podejście do przekazywania wiedzy.

Matematyczna lista filmów z tego kanału

Edukator.pl

Autorski portal edukacyjny przygotowany przez Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne nr 40 z Warszawy.

Zostaw swoją ocenę
Poprzedni Następny

Jest tego więcej...


					Zespół CALM edu Inne

Zespół CALM edu

Kim jesteśmy

Grzegorz Czekała – założyciel fundacji, autor większości tekstów na tej stronie. Zawodowo związany z edukacją techniczną, a w wolnych czasie z edukacją wszelaką, podróżami i aktywnościami na świeżym powietrzu. Karolina Jaenchen – główny grafik, pomysłodawca wszystkich „logosów”, identyfikacji wizualnej …. osoba odpowiedzialna za to, aby było ładnie. Prywatnie osoba, dla której jedno miejsce to za […]


					Symulator stanowiska S7-1500 PLC

Symulator stanowiska S7-1500

Dla szkolenia podstawowego 1500

Poniższy symulator powstał aby umożliwić przeprowadzenie szkolenia Podstawowego z programowania sterowników 1500 w ośrodku EMT-Systems Jeżeli jesteś naszym kursantem śmiało go pobierz, a na szkoleniu dowiesz się jak z niego korzystać.


					Ułamki Szkoła 4.0

Ułamki

Wszystko na ten temat i sporo zadań

Na tej stronie znajdziesz: Dlaczego na jednej stronie zamieszczamy zakres tematów dla różnych klas? Ponieważ nigdy nie jest za późno aby powrócić do podstaw (bez nich nie pójdziesz dalej) i nigdy nie jest za wcześniej aby zrobić coś z poza swojego zakresu (nie chcemy hamować Twojego potencjału). Słowem wstępu dla niewtajemniczonych Jesteś pierwszy raz na […]


					#FreeTime i Psychoedukacja Szkoła 4.0

#FreeTime i Psychoedukacja

Wprowadzenie do spędzania czasu wolnego

Na pierwszy rzut oka jest to zapewne najdziwniejszy z wszystkich przedmiotów, które uważamy, że powinny pojawić się w szkołach. Jak można uczyć spędzania czasu wolnego w szkole? Przecież to oksymoron. Nie do końca. Bo to jak spędzamy czas wolny w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Można by ten przedmiot nazwać także „zdrowie […]


					Marek Witański - CALM talks Inne

Marek Witański - CALM talks

Marek Witański

Jeżeli nie wiesz czym jest projekt CALM talks to zapraszam na tą stronę – „CALM talks – porozmawiajmy o edukacji”. Tam także znajdziesz pełne pytania, na które tu znajdziesz odpowiedzi. Poniżej zamieszczamy podsumowanie wszystkich – naszym zdaniem – najciekawszych wypowiedzi udzielonych w tym projekcie. Pełna lista wszystkich wypowiedzi jest dostepna pod tym linkiem – „CALM […]


					Problemy z programowaniem PLC

Problemy z programowaniem

Najczęstsze błędy podczas programowania w STEP7 - j. LAD

Prezentacja kierowana jest dla osób, które uczestniczyły w moich szkoleniach i chcą sobie zdobytą wiedzę odświeżyć. Nie jest to prezentacja dla osób, które nie posiadają żadnej wiedzy z zakresu programowania sterowników. Plan prezentacji 1.Założenia dla omawianego układu.2.Odwzorowanie fizycznych zestyków w języku LAD.3.Układ podtrzymania.4.Nieprawidłowe użycie cewki w networku.5.Dublowanie cewek w bloku.6.Negacja sygnału.7.Różnica pomiędzy napięciem, a stanem […]


					Rafał Zawiślak - CALM talks Inne

Rafał Zawiślak - CALM talks

Dyrektor szkoły podstawowej

Jaki był Twój ulubiony przedmiot za czasów szkolnych i dlaczego? Historia z racji zainteresowań w młodym wieku. Jaki Twoim zdaniem jest najważniejszy przedmiot w szkole i dlaczego? j. obcy – ułatwia podróżowanie, komunikację, korzystanie z dóbr obcojęzycznej kultury, sztuki, literatury. Dokończ zdanie. Dobry nauczyciel ….. …potrafi zarazić pasją. Pasja jest najważniejsza, na pewno nie realizacja […]


					#Infa Szkoła 4.0

#Infa

Wprowadzenie do technologii informacyjnych

Strona w rozbudowie – Jesteśmy w trakcie uzupełniania treści – rzuć okiem na to co już jest i wróć tutaj jutro. Czego powinniśmy uczyć się na lekcjach informatyki? Naszym zdaniem informatyka w nowoczesnym społeczeństwie jak sama nazwa wskazuje powinna koncentrować się po pierwsze na pozyskiwaniu wartościowych rzetelnych informacji w internecie, a po drugie dopiero uczyć […]


					Jak mogę pomóc Inne

Jak mogę pomóc

Razem możemy zminić edukację

Edukacja to zbyt istotny temat dla naszej przyszłości (nas samych, naszych dzieci ale i cywilizacji), aby pozwalać wyznaczać kierunki jej rozwoju (nie zawsze w kierunku rozwoju) grupce ekspertów ministerstwa. Nauczanie to z kolei zbyt duże wyzwanie, aby mogła sobie z nim poradzić osamotniona instytucja szkoły (w formie przedszkoli, szkół i uczelni) dlatego musimy im pomóc! […]


					CALM talks Nasze projekty

CALM talks

Porozmawiajmy o edukacji

Jeżeli trafiłeś na tą stronę to pewnie już wiesz o co chodzi w tym projekcie i możesz od razu wypełnić ankietę klikając w link zamieszczony w poniższym box-ie. Jeśli jednak nie do końca wiesz o co chodzi w projekcie CALM talks to zapraszam do lektury tego artykułu i na końcu wypełniania ankiety. Jeśli od razu […]


					Historia robotyki cz. 2 Artykuły

Historia robotyki cz. 2

pierwszy manipulator

zobacz także: Historia robotyki cz. 1 W drugiej części przedstawię udokumentowane fakty historyczne początków rozwoju robotyzacji i przejdę do dokonań z ostatniej dekady. Następnie w kolejnych rozdziałach skupię się na ostatnich, nowatorskich dokonaniach branży przemysłowej w dziedzinie robotów współpracujących (CoBots, Collaborative Robots). Pierwszy robot przemysłowy Początek historii robotów zaprojektowanych w celu wykorzystania w przemyśle datuje […]


					ChatGPT dla edukacji Szkoła 4.0

ChatGPT dla edukacji

Praktyczne, konkretne przykłady

Czy technologie typu ChatGPT, modele językowe i wszystkie pozostałe systemy „sztucznej inteligencji” wpłyną w przyszłości w jakiś sposób na system edukacji, na to jak funkcjonują szkoły i to w jaki sposób się uczymy? Odpowiedź brzmi: stanowcze NIE. Nie wpłyną w przyszłości, one już „wczoraj” (mamy początku roku 2023) zmieniły to wszystko w stopniu w jakim […]

2 thoughts on “Matematyka 4.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zamknij