Jak korzystać z list na swoim telefonie?
Bez wątpienia najwygodniejszą opcją skorzystania z Rajzylist jest odpalenie na swoim telefonie strony internetowej projektu Rajzyfiber „grzegorzczekala.pl/rajzyfiber/” lub bezpośrednio strony z listą wszystkich list „grzegorzczekala.pl/tag/ListaRzeczy/”. Tam znajdziesz (znalazłeś bo właśnie na niej jesteś) wszystkie Rajzylisty w stale aktualizowanej, superwygodnej interaktywnej formie, rozbudowane o zdjęcia i dodatkowe wskazówki – w stosunku do książki papierowej.
Dlaczego tam jest więcej niż w książce? Ponieważ w Internecie liczba kartek mnie nie ogranicza – a jak już pewnie zauważyłeś, mam tendencję do rozpisywania się, czego szczerze nienawidzą osoby, z którymi współpracuję przy tym projekcie, za co serdecznie je przepraszam i jeszcze bardziej dziękuję za cierpliwość.
Na stronie projektu zamieszczam także porady i historie moich czytelników – może i Twoje – oraz wywiady z osobami związanymi z szeroko rozumianym podróżowaniem. Podczas pakowania plecaka klikasz te przedmioty, które już włożyłeś, a one zmieniają swój kolor – dzięki temu na bieżąco wiesz, czego Ci jeszcze brakuje. Prościej się nie da.
Jedyną wadą tego rozwiązania jest wymóg dostępu do Internetu, co w dżungli i na pustyni może być utrudnione – choć pewnie w tych miejscach nie będziesz się pakować – ale i na to znaleźliśmy sposób opisany poniżej.
Skrót na pulpicie
Jeżeli interaktywne listy przypadną Ci do gustu, to powinieneś na swoim pulpicie zamieścić bezpośrednie skróty odsyłające do tych, z których korzystasz najczęściej – wygodniej się już nie da 😀
Poniższe ilustracje pokazują jak stworzyć skrót na telefonie z Androidem korzystając z wbudowanej przeglądarki Chrome. W górnym prawym rogu okna klikamy na trzy kropki (zwane potocznie hamburgerem), a następnie z menu które się pojawi wybieramy opcję „Dodaj do ekranu głównego” i potwierdzamy nasz wybór.
Listy rzeczy w trybie offline
Jak korzystać z list, gdy jesteś offline? – aplikacja Google Keep
- Instalujesz na swoim telefonie najlepszą – moim zdaniem – aplikację do zarządzania listami, jaką jest Google Keep.
(Ta aplikacja genialnie sprawdza się także jako współdzielona z wszystkimi domownikami lista zakupów lub podczas podróży spisu ciekawych atrakcji, które każdy z Was chce odwiedzić.) - Gdy już ją uruchomisz, to w dolnym lewym rogu klikasz przycisk fajki/ptaszka w kwadracie, aby utworzyć nową listę (czerwona ramka na środkowej poniższej ilustracji).
- Następnie pozostaje Ci już tylko przekopiować ze strony Rajzyfiber zawartość listy, która Cię interesuje, i wkleić do nowo utworzonej notatki zgodnie z poniższą ilustracją.
- Korzystasz!!! Możesz się już w pełni cieszyć interaktywnymi Rajzylistami, niezależnie od tego, czy jesteś na Saharze, Atlantydzie, w Radomiu czy na dalekiej Syberii.
czytaj dalej: Wszystkie Rajzylisty i Geneza powstania Rajzylist
Powyższy post to fragment z najnowszej wersji książki Rajzyfiber (v4.0), tworzonej wspólnie przez specjalistów i pasjonatów oraz czytelników, który wkrótce zostanie udostępniony na tej stronie. Wcześniejszą wersję roboczą Rajzyfiber (v3.0) możesz pobrać za darmo z tej strony
„Rajzyfiber” – podręcznika świadomego i bezpiecznego podróżowania.
Jeżeli jesteś zainteresowany tą tematyką? Planujesz rodzinne wakacje albo wybierasz się na samotny wypad autostopem po świecie, czy trekking po najdalszych zakątkach naszej planety? W tej książce znajdziesz masę praktycznych wskazówek i rozbudowane INTERAKTYWNE listy „ekwipunku”, aby o niczym nie zapomnieć.
Pełny spis treści najnowszej wersji Rajzyfiber
oraz aktualny stan prac znajdziesz pod tym linkiem.
Idea która nam przyświeca:
„Nikt nie wie wszystkiego, jednak razem wiemy bardzo dużo. Nikt nie był wszędzie, ale wszyscy byliśmy gdzieś. Nieważne gdzie. Niezależnie od sposobu podróżowania. Istotne, że nasze doświadczenia się uzupełniają. Dlatego wspólnie możemy napisać ten podręcznik i ułatwić wszystkim czytelnikom wyruszyć bezpiecznie w świat. Niezależnie od celu podróży, możemy podpowiedzieć w jaki sposób świadomie go doświadczać.”
Podoba Ci się projekt Rajzyfiber i chciałbyś dołączyć do zespołu aby dzielić się swoja widzą i doświadczeniami ? Skontaktuj się z nami !!!
Podobało Ci się ten artykuł? – Możesz nam pomóc – teraz kolej na Twój ruch!
Jeżeli informacje zawarte na tej stronie uważasz za wartościowy to daj nam znać pozostawiając wysoką ocenę (5 gwiazdek) pod postem lub pomóż nam go promować udostępniając go na swoim profilu w social mediach.