Warsztaty

Koniec z teorią, czas na zabawę

Wierzę, że warsztaty to jedyna forma zajęć umożliwiająca osiągnięcie czegoś niemożliwego. Rozpalenie entuzjazmu młodych i zachęcenie ich do samodzielnego rozwijania w wolnym czasie swoich umiejętności.

Reformatorzy systemów oświaty zdali się zapomnieć, że głównym celem edukacji (nie tylko technicznej) nie jest wiedza tak łatwo dostępna „w naszych kieszeniach” lecz praktyczne jej wykorzystanie. Zdecydowaliśmy się na prowadzenie warsztatów w szkołach w trakcie lekcji lub po nich, mających na celu:

  • wywołać „efekt WOW” – czyli stan pozytywnego zaskoczenia, podekscytowania połączony z chęcią pogłębiania wiedzy, 
  • pokazanie młodzieży jakie możliwości tworzenia technologii są dziś w ich zasięgu i w jaki sposób mogą one ułatwić im życie,
  • zademonstrować praktyczne zastosowanie wiedzy zdobytej na lekcjach, aby zrozumieli sens uczenia się,
  • nauczyć posługiwania się podstawowymi narzędziami również z poza swojej specjalizacji,

W jeden dzień warsztatów można zrozumieć więcej niż w jeden semestr typowych lekcji,

Doczekaliśmy się czasów w, których to najnowocześniejsze rozwiązania są nam udostępniane za grosze lub dosłownie za darmo, a mimo to liczba osób, które z nich korzysta wcale nie rośnie.

Warsztaty programowania Arduino mogą być rewelacyjnym uzupełnieniem zajęć z fizyki (o elektryczności) i wszelakich przedmiotów technicznych oraz informatycznych. Stworzenie nawet najprostszego układu, który zachowuje się zgodnie z założeniami programisty generuje uśmiech na każdej twarzy niezależnie od wieku. Kluczem do sukcesu jest tutaj fizyczne zadziałanie układu, którego nie można doświadczyć przy pracy z książką lub na samym komputerze. Uczeń, który stworzy coś własnoręcznie na warsztatach i przekona się, że to nie jest nic trudnego może dalej rozwijać się w tą stronę w domu lub na zajęciach pozalekcyjnych.

Warsztaty stanowią prostszą (bo jednodniową) i luźniejszą alternatywę do pełnowymiarowych szkoleń nie rezygnując jednak z największych zalet kursów – kontaktu z fizycznym sprzętem.


Przykładowe warsztaty:

Programowanie BBC micro:bit – mikrokontrolem zaprojektowany specjalnie dla wykorzystania w edukacji.  Posiada akcelerometr, kompas, Bluetooth, wyświetlacz LED 5 x 5, przyciski tact switch i inne tym samym możne być doskonałym wstępem do programowania Arduino z pominięciem wiedzy z zakresu elektroniki. Kluczem do sukcesu jest tutaj fizyczne zadziałanie układu, którego nie można doświadczyć przy pracy z książką lub na samym komputerze. Od uczestników warsztatów wymaga się wyłącznie komputera z zainstalowanym darmowym oprogramowaniem.

Programowania Arduino – te warsztaty mogą być rewelacyjnym uzupełnieniem zajęć z fizyki (o elektryczności) i wszelakich przedmiotów technicznych oraz informatycznych. Stworzenie nawet najprostszego układu, który zachowuje się zgodnie z założeniami programisty generuje uśmiech na każdej twarzy niezależnie od wieku (efekt WOW). Uczeń, który stworzy coś własnoręcznie na warsztatach i przekona się, że to nie jest nic trudnego może dalej rozwijać się w tą stronę w domu lub na zajęciach pozalekcyjnych. Od uczestników warsztatów wymagany jest komputer z zainstalowanym darmowym oprogramowaniem.

Warsztaty informatyczne z technologii Google i podstaw programowania Java Scripts – na tych warsztatach uczniowie korzystają wyłącznie z swoich komputerów z dostępem do internetu. Poznajemy na nich praktyczne zastosowanie programowania w celu tworzenia prostych aplikacji integrujących działanie Gmail, Google Maps, Google Spreadcheet. Uczestnicy warsztatów nabywają podstawową wiedzę z zakresu Java Scripts i poznają sposoby samodzielnego dalszego jej rozwijania. Największą edukacyjną korzyścią tych zajęć jest natomiast świadomość, że są w stanie tworzyć aplikacje posiadające praktyczne zastosowanie w codziennym życiu całkowicie za darmo. 

Więcej autorskich warsztatów technicznych wkrótce. Jesteśmy też otwarci na Wasze pomysły i sugestie dotyczące zapotrzebowania na praktyczne warsztaty uzupełniające zajęć szkolne.

Oprócz powyższych warsztatów nastawionych na umiejętności techniczne prowadzimy również warsztaty z rozwoju kreatywności, eco-majsterkowania, przygotowania CV i wiele więcej.

  Skontaktuj się ze mną

Zostaw swoją ocenę
Poprzedni Następny

W naszej ofercie także...


					Warsztaty Dla szkół

Warsztaty

Koniec z teorią, czas na zabawę

Wierzę, że warsztaty to jedyna forma zajęć umożliwiająca osiągnięcie czegoś niemożliwego. Rozpalenie entuzjazmu młodych i zachęcenie ich do samodzielnego rozwijania w wolnym czasie swoich umiejętności. Reformatorzy systemów oświaty zdali się zapomnieć, że głównym celem edukacji (nie tylko technicznej) nie jest wiedza tak łatwo dostępna „w naszych kieszeniach” lecz praktyczne jej wykorzystanie. Zdecydowaliśmy się na prowadzenie […]


					Konsultacje Dla szkół

Konsultacje

Wspólnie szybciej wprowadzimy zmiany

Jeśli chcesz przygotować swoją szkołę, nauczycieli lub uczniów na zmieniające się oczekiwania rynku pracy lub wprowadzić nowoczesne technologie na lekcje (lub po lekcjach) to zapraszam do rozmowy. Podczas pierwszego spotkania nieodpłatnie przeanalizujemy możliwości rozwoju, aby następnie przygotować plan działania oraz konieczne zasoby. W czym mogę Państwu pomóc: przygotowanie materiałów edukacyjnych, scenariuszy lekcji, instrukcji, prezentacji itp. […]


					Wycieczki edukacyjne Dla szkół

Wycieczki edukacyjne

Edukacja poza szkołą

Jednodniowe wycieczki szkolne do działających lub muzealnych zakładów produkcyjnych należą do najciekawszych metod nauczania i inspirowania. Są okazją dla młodego człowieka aby zrozumieć jak może wyglądać jego praca w przyszłości i uświadomić sobie, że to co poznaje w szkole ma praktyczne zastosowanie. Standardowe wycieczki szkolne niestety bardziej przypominają „usprawiedliwione wagary” lub wyprawę po magicznej krainie […]


					Wykłady, prezentacje i dyskusje Dla szkół

Wykłady, prezentacje i dyskusje

bo nauczanie to nie tylko lekcje

Technologia zmienia się tak błyskawicznie, że korzystając z podręczników do mechatroniki, automatyki itp, tak naprawdę często przekazujemy wiedzę częściowo nieaktualną. Dlatego postanowiłem, że będę odwiedzał różne szkoły w naszym kraju i dzielił się z uczniami najbardziej aktualnymi i interesującymi zagadnieniami, które jeszcze szybko nie zostaną zamieszczone w podstawie programowej. Aula lub klasa Spotkania tego typu […]


					Szkolenia Dla szkół

Szkolenia

przyszłości już dziś w Twojej szkole

Od 2014r. prowadzę liczne szkolenia z zakresu programowania sterowników PLC i systemów wizualizacji w największym w kraju Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT Systems. Szkolenia wyjazdowe w szkołach na terenie całego kraju kierowane są do uczniów lub nauczycieli, którzy mają w przyszłości uczyć z danych zagadnień. Kursy dla szkół nie różnią się od tych kierowanych do przemysłu […]

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zamknij