Książka Rajzyfiber

o świadomym bezpiecznym podróżowaniu i sztuce pakowania plecaka

Książka Rajzyfiber

Rajzyfiber czyli o  świadomym bezpiecznym podróżowaniu i sztuce pakowania plecaka.

Kliknij aby pobrać Rajzyfiber

 

RAJZYFIBER

 

Razem możemy więcej, razem wiemy więcej!

Dlatego stwórzmy ten poradnik razem aby dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniami.

 

Nikt nie wie wszystkiego, jednak razem wiemy bardzo dużo. Nikt nie był wszędzie, ale wszyscy byliśmy gdzieś. Nieważne gdzie. Niezależnie od sposobu podróżowania. Istotne, że nasze doświadczenia się uzupełniają. Dlatego wspólnie możemy napisać ten podręcznik i ułatwić wszystkim czytelnikom wyruszyć bezpiecznie w świat. Niezależnie od celu podróży, możemy podpowiedzieć w jaki sposób świadomie go doświadczać.

 

Celem projektu Rajzyfiber jest napisanie wspólnie z wszystkimi chętnymi pierwszego w pełni darmowego podręcznika świadomego i bezpiecznego podróżowania .

 

 

Planowanie podróży to jeden z jej najprzyjemniejszych etapów - Photo by rawpixel on Unsplash

 

Zależy nam na tym aby jak najwięcej osób świadomie i bezpiecznie podróżowało. Jednak nie tylko na wakacje „all inclusive” do hotelowych zamkniętych kurortów ale do ludzi, obcych kultur i niezwykłych prawdziwych miejsc. Chcielibyśmy aby ludzie przywozili z wakacji nie tylko kurzo-zbieracze (czytaj pamiątki) i komentarze w stylu „piramida na zdjęciach, wyższa się wydawała”, a „Meksyk jako to Meksyk – ciepło było” ale jeszcze większą ciekawość świata i chęć zrozumienia tego wszystkiego czego jesteśmy częścią.

Jesteśmy przekonani, że osoby, które podróżują świadomie są otwarte, pozytywne, szczęśliwe i bardziej doceniają to, co mają. Niezależnie od tego czy to jednodniowy wypad w góry, do Krakowa czy miesięczny w Himalaje lub do Wietnamu, ważne, że podróżują. Dzięki temu nie kierują się w życiu stereotypami, opiniami innych, obrazami kreowanymi w mediach ale same odkrywają, poznają i szukają odpowiedzi na ważne pytanie. (więcej w książce)

 

Od początku powstania tej strony miałem w głowie ideę stworzenia (wraz z znajomymi i internautami ) praktycznej ściągi dla osób, które wyruszają w podróż. Mowa o listach rzeczy, które warto spakować do plecaka w zależności od typu, czasu trwania i celu podróży. Kolejne rozdziały zawierają informacje na tematy bezpieczeństwa, finansów, konserwacji ekwipunku itp. Wszystko o czym warto przeczytać choć raz, aby w spokoju cieszyć się podróżą znajdziesz w tym zbiorze porad.

 

W aktualnej załączonej wersji, którą możesz pobrać poniżej znajdziesz następujące rozdziały:

- Przed wyjazdem - kalendarz
- Lista pierwsza: Rzeczy podstawowe, i zawsze przydatne na dalekie wojaże samolotem
- Dobrze zabrać w podróż też
- Przydatne aplikacje na smartphona
- Finanse i bezpieczeństwo
- Listy tematyczne:
- Saszetka – niezbędnik turysty
- Apteczka
- Wyprawa w góry
- Apteczka
- Autostop
- Woodstock (Pol'and'Rock Festival)
- Opis rzeczy
- Rzeczy zawsze przydatnych i obowiązkowych
- Opis przydatnych rzeczy w podróży – warto mieć
- Przydatne aplikacje charakterystyka
- Bezpieczeństwo i finanse
- Konserwacja ekwipunku
- Autostop

Najnowszą wersję
Rajzyfiber
POBIERZ
(kliknij TU)

 

Chcesz więcej porad podróżniczych? Przeczytaj wprowadzenie do tej serii postów, które znajdziesz TUTAJ.

Komentarze

Podobało się?