Zbiór zadań z programowania PLC STEP7

Poziom podstawowy wraz z omówieniem rozwiązań

Zbiór zadań z programowania PLC STEP7

Dla kogo przygotowałem te zadania?

Jeżeli jesteś nauczycielem i nie masz do końca pomysłu jakie zadania z programowania PLC powinieneś zadać uczniom - to jest ona dla Ciebie.

Jeśli jesteś samoukiem (takim jak ja) i samodzielnie dążysz do poszerzania swoich horyzontów i umiejętności, to ta prezentacja (i wszystkie inne na tej stronie) może się okazać skarbem, którego mnie będąc na Twoim miejscu nie udało się odnaleźć. Dlatego ją przygotowałem samodzielnie.

 

Zakres zadań:

Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań (aby to miało ręce i nogi) powinieneś zaznajomić się z poniższymi elementami:

  • zestyk normalnie otwarty (NO)
  • zestyk normalnie zamknięty (NC)
  • cewka

 

Wszystkie zadania zawarte w prezentacji mają na celu rozwinięcie umiejętności programistycznych, a nie przekazanie konkretnej wiedzy. To są zadania / ćwiczenia, mające za zadanie utrwalić już zdobytą i wyniesioną wiedzę z wcześniejszych prezentacji!

 

Przekazuję w Twoje ręce prezentację nad którą pracowałem prawie 4 lata i przetestowałem ją na grupce blisko tysiąca kursantów. Mam nadzieję, że docenisz jej wartość. Jeśli jednak masz pomysł jak zrobić coś lepiej to proszę Cię abyś podzielił się ze mną swoimi przemyśleniami. .

W celu wyświetlenia prezentacji online rekomenduję skorzystać z przeglądarki internetowej Chrome lub Internet Expolorer.

Komentarze

Częstuj się ;)