Wejherowo Bangkok

Tajska kuchnia w sercu Kaszub

Wejherowo Bangkok

Bangkok Thai Cuisine

Adres: Klasztorna 20, Wejherowo

Więcej informacji na FaceBooku

Zadzwoń 516 725 257

Dlaczego polecam:

Wchodząc do budynku przechodzi się przy oszklonej kuchni w której można podziwiać pracę dwóch tajskich kucharzy. Dzięki temu już na samym początku wiemy, że to co jest w tej restauracji nazywane tajskim jedzeniem naprawdę jest gotowane w tajski sposób.

 

Po rozmowie z obsługą dowiedziałem się, że wszystkie potrawy przyrządzane są z oryginalnych tajlandzkich składników co muszę przyznać da się wyczuć przy każdym kęsie.  (wiem że wszyscy tak mówią, ale tu gotują za szybką więc samemu można ocenić czy tak jest).

Większość dań można zamówić w trochę zmienionej konfiguracji niż te pochodzące z Azji aby lepiej dopasować się do naszych europejskich smaków. Dlatego przy wielu potrawach możemy wybierać pomiędzy wersjami wegetariańskim, lub z krewetkami, kurczakiem, wieprzowiną lub wołowiną. Ostrość też jest znacznie zaniżona niż w oryginalnej kuchni ale to nie problem bo można poprosić o chilli.

Jadłem w tym miejscu trzy razy, trzy różne konfiguracje przystawek, dań głównych i napojów. Za każdym razem płaciłem ok 45 zł, wychodziłem z pełnym brzuchem i z uśmiechem na twarzy.

 

Bardzo polecam ten lokal każdemu, kto tak jak ja lubuje się w odkrywaniu kuchni świata.

 

Wprowadzenie do tej serii postów znajdziesz klikając TUTAJ.

 

Komentarze

Podobało się?