Warto się zastanowić

Warto się zastanowić

Tą kategorię postów zacząłem tworzyć już jako uczeń podstawówki. Pamiętam jak kładłem się na podłodze, z wzrokiem kierowanym w sufit i rozmyślałem.

Czasem rozmyślałem dlaczego robią się bąbelki gdy gotuje się woda, innym razem czy Bóg istnieje albo czy żółty ser i Nutella to dobre połączenie.

 

"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."

-Henry Ford

 

Gdy byliśmy młodsi mieliśmy znacznie więcej czasu na przemyślenia. Dziś świat tak pędzi, że wiele rzeczy akceptujemy. Często nie mamy czasu ani chęci na odsiewanie wartościowych treści.

Wybieramy pewne źródła, które traktujemy jako rzetelne (Wiadomości czy Fakty, Newsweek czy W sieci, RMF czy Radio Maryja, wcześniej kolega z podwórka czy rodzic itp) i na ich podstawie opieramy swój obraz świat.

Nie myślimy, analizujemy po prostu akceptujemy autorytety czy źródła.

 

Nie mam zamiaru umieszczać postów związanych z polityką, religią czy aktualną sytuacją na świecie ponieważ w tym celu uruchomiono już wiele portali tematycznych.

Będę natomiast zamieszczać w tym miejscu posty o sprawach nad którymi w pewnym momencie życia sam się zastanawiałem. Część z postów będzie tworzona w oparciu o współpracę z specjalistami (księgowymi, lekarzami itp), inne będą oparte na moich doświadczeniach lub przemyśleniach.

Postaram się poruszać tematy, które mogą dotyczyć każdego z nas (np. anonimowość w Internecie) lub kierowane do węższego grona odbiorców (np. rzeczywiste koszty prowadzenia firmy, kontuzje sportowe).

Część pytań pozostawię bez odpowiedzi, na inne obszernie się rozpiszę. To co będzie je natomiast wszystkie łączyć to zachęta do samodzielnego (lub w towarzystwie) przeanalizowania tematu.

 

Każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

 

Czekam na Wasze komentarze, życzę miłej lektury i owocnych przemyśleń.

 

 

A może by tak czasem, po prostu usiąść i się zastanowić? W końcu nieużywany organ zanika ... (foto. unsplash.com)

Komentarze

Podobało się?