Porady podróżnicze

Podzielmy się doświadczeniem

Porady podróżnicze

Jestem przekonany, że osoby, które podróżują są otwarte, pozytywne, szczęśliwe i bardziej doceniają to, co mają. Niezależnie od tego czy to jednodniowy wypad w góry, do Krakowa czy miesięczny w Himalaje lub do Wietnamu, ważne, że podróżują. Dzięki temu nie kierują się w życiu stereotypami, opiniami innych, ale same odkrywają, poznają i szukają odpowiedzi na ważne pytanie.

 

Po co ta seria postów?

Chciałbym, aby takich osób było jak najwięcej. Chciałbym ułatwić każdemu zrobienie tego pierwszego najtrudniejszego kroku, jakim jest wyjście po za strefę komfortu. Aby w końcu ruszyć w podróż, odkrywać, co naprawdę znaczy „żyć”.

 

Dlatego w tej kategorii umieszczę sporo praktycznych wskazówek, kreatywnych patentów oraz informacji, które osobiście przetestowałem.

 

Bez notatnika ani rusz. A co z mapą ? Zawsze potrzebna ? (foto unsplash.com)

 

Nie tylko chcę się z Tobą podzielić doświadczeniem, ale też nauczyć od Ciebie wielu rzeczy i poznać Twoje "patenty". Zależy mi na uporządkowaniu podstawowej wiedzy dotyczącej praktyk podróżniczych z wielu forów i grup na Facebook w tym jednym miejscu. Chaotyczna, nawet obszerna wiedza nie stanowi większej wartości. dlatego dobrze ją "ogarnąć". Aby ułatwić każdemu zrobić ten pierwszy krok w stronę przygody …

 

Pojawią się tutaj posty m.in. o:

  • sposobach na zmniejszenie wagi bagażu,
  • kreatywnym wykorzystywaniu asortymentu z plecaka,
  • aplikacjach na smartfona, które warto mieć przy sobie w podróży,
  • ubezpieczeniach i kontach bankowych dla podróżujących,
  • łapaniu autostopu,
  • znajdywaniu tanich biletów i darmowych noclegów,
   i wiele, wiele więcej...

Nie ważne gdzie? Nie ważne jak? Ważne z kim? Na ten temat przemyślenia w innym poście (TU). (foto. unsplash.com)

Komentarze

Podobało się?