Lokale warte odwiedzenia

O krótkich podróżach kulinarnych

Lokale warte odwiedzenia

Mówi się, że jedzenie jest największą z przyjemności.

 

Myślę co innego mogłoby się wpasować w to zdanie ale ....

 

Bez skutku.

 

Bo co innego można robić samemu, z druga osobą lub w grupie i czerpać z tego, aż tyle przyjemność przez dłuższy czas?

 

Jak na razie nie udało mi się znaleźć niczego bardziej przyjemnego. Niczego tak zwyczajnego i prostego, a zarazem tak zapadającego w pamięć i odkrywczego.

Jedzenie może być naszym celem, dla którego jesteśmy w stanie przebyć wiele tysięcy kilometrów. Może też być pretekstem czy nawet "tylko" tłem dla spotkania z przyjaciółmi, rodziną czy naszą drugą (aktualną lub "przyszłąbyłą") połówką.

 

Jedzenie aby było dobre musi tylko smakować, ale może też być niezwykłe, pięknie podane, zdrowe, otwierające umysły i serca.

W Stambule uświadomiłem sobie, że gdy próbuję czegoś nowego, czegoś regionalnego nie potrafię ukryć samoistnie pojawiającego się uśmiechu na mojej twarzy.  Przyjemność z jedzenia jest tak szczera, że aż warta grzechu.

 

Jeśli podróże są jedyna rzeczą na którą warto wydawać pieniądze, to podróże kulinarne tym bardziej. Nie muszą być one długie, drogie i czasochłonne.

 

Czasem wystarczy tylko wyruszyć ...

 

 

... na miasto i odkrywać nowe smaki, często osobiście przywiezione przez właścicieli lokali lub kucharzy z najdalszych stron świata.

 

Dlatego w tym zbiorze postów skoncentruje się na lokalach niezwykłych, które mnie oczarowały i o których nie wspomnieć na tej stronie to grzech.

 

Nie będą to reklamy, ponieważ ich właściciele mi za to nie płacą, mało tego nawet nie wiedzą, że wspominam o ich lokalach.

Uważam po prostu, że miejsca warte polecenia trzeba polecać ponieważ są tego warte (wiem że to masło maślane ale tak jest).

 

Szczerze mówiąc trochę zazdroszczę właścicielom tych lokali. Udało się im włożyć serce (bo to widać), oryginalny pomysł, swój niezależny sposób bycia w cztery ściany, doprawić to garścią barwnej kuchni lub kawy i stworzyć miejsca do których zawsze z uśmiechem na twarzy chętnie wracam.

 

Większość lokali będzie z Katowic,  (ponieważ to w tym najlepszym na świcie mieście aktualnie żyję) ale nie tylko.

 

Nie będę się rozpisywał o jedzeniu, klimacie czy wystroju po prostu chcę się z Tobą podzielić informacją gdzie możesz wyskoczyć wieczorem i wszystko ocenić samemu.

 

Smacznego jedzenia i miłego czasu w tych miejscach Ci życzę.

 

PS: Czekam też na miejsca, które to Ty możesz mi polecić.

 

Komentarze

Podobało się?