Katowice Masala House

Indie mogą być bliżej niż myślisz.

Katowice Masala House

Masala House i Thali House

Mickiewicza 32 i Mariacka 4, Katowice.

Więcej informacji na: www

Zadzwoń 32 253 00 43 (Masala) lub 32 209 14 44  (Thali)

Dlaczego: Ponieważ  tutaj zjesz prawdziwe hinduskie dania z hinduskiego lokalu przygotowane przez hinduskich kucharzy i podane przez kelnera (zwykle hindusa, czasem nie mówiącego po polsku). W takim razie masz podróż do "świata indyjskiej kuchni" w zasięgu ręki.

"Świat" kuchni indyjskiej, słówko świat nie zostało użyte przypadkiem, ponieważ w menu znajduje się ponad 100 pozycji, w których możemy modyfikować składniki, podmieniać rodzaje mięsa i dodatki. Przy pierwszej wizycie menu potrafi przytłoczyć.

Nie jest to miejsce gdzie warto wybrać się samemu albo w dwie osoby. Czym Was będzie więcej tym lepiej. Każdy zamówi swoje danie podawane w osobnym kociołku lub na osobnym talerzu i dostanie swoją porcję ryżu lub chlebka (wiele do wyboru).

Z doświadczenia polecam zamawiać ostrych potraw ponieważ dla przeciętnego Europejczyka mogą być za ostre.

Zawsze dobrze zamówić sobie jogurt z mango. Jest to słodki napój, który ugasi palenie na języku, a jednocześnie rewelacyjnie pasuje do indyjskich dań.

 

Dlaczego Thali House: Ponieważ jest to wersja mini Masala House. Najlepsze miejsce na pierwszy kontakt z ta kuchnią. Można zamówić sobie kilka dań w mini porcjach i ocenić co naprawdę lubimy bez ryzyka, że zamówimy duża porcję czegoś czego nie zjemy.

Dodatkowo ten lokal promuje rodziny z dziećmi. Jest tam specjale miejsce gdzie nasze pociechy zajmą się sobą, a my posiłkiem. Czasem dzieci gości są drugą atrakcją tego lokalu więc o spokojnym posiłku możemy zapomnieć.

 

Wprowadzenie do tej serii postów znajdziesz klikając TUTAJ.

Komentarze

Podobało się?