Katowice Hana Sushi

Bo jeśli sushi w Katowicach to właśnie tu.

Katowice Hana Sushi

HANA Sushi

Chorzowska 109, Katowice (na przeciwko Silesia City Center obok DTŚ)

Więcej informacji na: www

Zadzwoń 32 605 09 77

 

Kilka ciekawostek na temat sushi:

Zamawiając sushi w jednej z restauracji zapytałem "sushi majstra" o historię tej potrawy, a on mi na to...

Początki tej potrawy datowane są ok 2000 lat wstecz. Co ciekawe pierwotnie ryż był fermentowany w beczkach, do których później wkładano ryby, zwykle na kilka miesięcy (czasem lat). Rybę zjadano, a ryż wyrzucano. Nie znano wtedy jeszcze lodówek więc była to jedna z metod konserwowania jedzenia.

Potem już wszystko poszło szybko bo trwało jakieś 700 lat choć niektórzy uważają, że sushi jakie znamy dziś powstało dopiero na przestrzeni ostatnich 200lat. Patrząc chronologicznie wyglądało to tak... . Ryby trzymano w ryżu coraz krócej (kilka tygodni, później dni). Zaczęto zjadać je wraz z świeżo ugotowanym ryżem, który później zaczęto doprawiać octem ryżowym. Wykonywano tą czynność aby nadać daniu ten sam posmak jaki nadawał sfermentowany ryż kilkaset lat  wcześniej.

Dlaczego:

Ponieważ to najlepsza restauracja serwująca sushi w Katowicach (w jakiej jadłem).

Sushi nie jest uważane za tanią przekąskę, a już na pewno nie za solidny obiad. Są lokale w Katowicach gdzie za porcję degustacyjną na dwie osoby zapłacimy ponad 170zł. Drogo.

W Hana Sushi już za 70zł można dostać bardzo spory zestaw rewelacyjnie smacznych sushi. 35zł za osobę za porcję, którą możemy potraktować jak pełnowartościowy obiad to wręcz śmieszna cena.

Lokal ma też bardzo miłą obsługę, która jeśli poprosimy wprowadzi nas w tajniki tej potrawy jak i bardzo atrakcyjne, wręcz eleganckie wnętrze.

Na koniec dodam, że samo sushi to nie wszystko. W menu z zdjęciami znajdziemy wiele więcej ciekawych dań.

 

Wprowadzenie do tej serii postów znajdziesz klikając TUTAJ.

Komentarze

Podobało się?