Jak osiągnąć szczęście w codziennym życiu?

Czyli proste porady i innowacyjna metoda.

Jak osiągnąć szczęście w codziennym życiu?

Wprowadzenie do kategorii postów: "O szczęściu". Co miesiąc nowy post.

 

Osobiście uważam się za bardzo szczęśliwą osobę. Prawdę mówiąc nie jestem w stanie wyobrazić sobie co mógłbym zrobić aby być jeszcze bardziej szczęśliwy.

Ale o mnie później, a na początek trochę przemyśleń.

 

Szczęście nie zależy od tego co mamy, nie zależy nawet od tego co nas otacza ale od tego jak to postrzegamy. Szczęście osiąga się wewnątrz siebie i promieniuje na zewnątrz. Wiele osób natomiast myśli, że jest odwrotnie. Że szczęścia trzeba poszukiwać na zewnątrz w rzeczach, podróżach, wydarzeniach czy ludziach i je zdobywać, czy wręcz kolekcjonować.

 

"Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć szczęście, nie przejmować się tym na co nie mamy wpływu"

- Epiktet z Hierapolis ok 50 - 130, filozof rzymski

 

Czy podróże Cię uszczęśliwiają czy bardziej lajki pod fotkami które zamieszczasz w sieci? Czy nowy samochód podnosi poziom Twojego szczęścia czy bardziej zazdrosne spojrzenie sąsiada, znajomego osób których nawet nie lubisz ? Chodzisz na koncerty, na których muzyka doprowadza Twój umysł do stanu rozkoszy emocjonalnej, relaksuje Cię, uskrzydla czy dlatego aby pokazać, że Cię stać?

Ludzie poszukują szczęścia w innych ludziach szkoda, że aż tak często w tych niewłaściwych. Każdy lubi powspominać dziecięce lata z kimś kogo się zna całe życie ale czy z tą osobą masz jeszcze inne tematy? Czy spotykacie się tylko dlatego, że "szkoda" tracić kontakt? Czy Twoi znajomi to osoby z którymi dobrze się czujesz czy tylko dobrze wyglądasz?

Czy jesteś szczęśliwy z swoją drugą połówką ? Przez więcej niż 15 min kilka razy w tygodniu, a resztę czasu kombinujesz jak tu się nie odzywać do siebie aby się nie kłócić?

 

"Ludzie osiągają zazwyczaj takie szczęście na jakie się zdecydowali"

- Abraham Lincoln 1809 - 1865, prezydent USA

 

Zaskakująco dużo osób, nawet moich najbliższych znajomych narzeka, że są nieszczęśliwi i bardzo zagubieni. To dziwne bo nigdy na naszej planecie, a szczególnie w naszym kraju nie żyło się jeszcze na takim poziomie i spokojnie jak dzisiaj.

 

Wracając do mojej osoby...

Osobiście uważam się za bardzo szczęśliwą osobę. Prawdę mówiąc nie jestem w stanie wyobrazić sobie co mógłbym zrobić aby być jeszcze bardziej szczęśliwy.

Jak każdy czasem bywałem zagubiony, nieszczęśliwy czy ....  taki jak każdy. Ale nie godziłem się z takim stanem rzeczy i zacząłem szukać odpowiedzi na pytanie "Jak osiągnąć szczęście w codziennym życiu.". Przeczytałem na ten temat wiele blogów, tysiące porad i przeprowadziłem setki rozmów z ludźmi z całego świata, z wyznawcami wszystkich religii o różnym stopniu zamożności.

 

I mi się udało :)

 

Kosztowało mnie to co prawda spędzenia bardzo wielu godzin na samotnych przemyśleniach - tak i w górach jak i przy drodze łapiąc stopa - na odpowiadaniu sobie na ważne pytania, na drukowaniu wielu karteczek - o czym będę pisał dalej -  i na treningach. Wielokrotnie zdecydowałem się podjąć trudne decyzje często w kontrze do aktualnie panujących norm i standardów, czasem trochę samolubnych. Kosztowało mnie to wiele wysiłku i systematycznego codziennego wprowadzania drobnych poprawek w moim zachowaniu, sposobie myślenia, postrzeganiu innych itp. Ale ostateczne muszę przyznać, że w 100% było warto.

 

I teraz chcę się tym z Tobą podzielić, bo bardzo samolubne było by zachować tą wiedzę tylko dla siebie.

 

"Ci, którzy łatwo rozdają szczęście zawsze mają go pod dostatkiem"

- Napoleon Hill, 1884 - 1970, pisarz amerykański

 

Czytasz aktualnie wprowadzenie do serii postów, które będą ukazywać się co tydzień na tej stronie internetowej.  Co tydzień przez najbliższy rok będę zamieszczał jedną krótką, prostą do wprowadzenia, sprawdzoną przeze mnie poradę jak osiągnąć szczęście w codziennym życiu. Część z nich będzie mojego autorstwa, część znaleziona w Internecie lub książkach.

Większość z nich będzie bardzo oczywista - choć może nie dla każdego - i gwarantująca poprawę "poziomu szczęścia" od razu. Inne mogą wymagać drobnego wysiłku. Do części zamieszczę komentarze, a inne pozostawię bez.

 

Będę zamieszczał jedną poradę na tydzień dlatego aby można przez tydzień nad nią się skupić, przemyśleć i popracować. Małymi kroczkami do celu.

 

To co wyróżni tę metodę od wszystkich innych w Internecie będzie moja innowacyjna - bo nie trafiłem na nią jeszcze nigdzie wcześniej - formuła na utrwalanie zmian w życiu. Kilka ciekawych rozwiązań dzięki, którym jestem bardziej szczęśliwą, wysportowaną i wytrwałą osobą.

 

Co kilka tygodni poznasz moją kolejną metodę na wytrwanie w swoich postanowieniach. Pierwszą już za miesiąc. Ta strona to nie telezakupy więc nie gwarantuję, że każda z tych metod zadziała i w Twoim wypadku, ale skoro zadziałała w moim - czasem też moich znajomych - to warto by spróbować. Nic nie stracisz, możesz tylko zyskać :)

 

"Być zadowolonym z samego siebie - to największe szczęście"

- Thomas Mann 1875 - 1955, prozaik niemiecki

 

Pierwsza metoda to:

Pierwsze 5 arkusz z karteczkami do powycinania  :) znajdziesz TU, TU2, TU3 TU4 oraz  TU5.

 

Wytnij sobie te karteczki i umieść je w widocznym miejscu (przy kluczach, na lodówce, nad zlewem czy gdziekolwiek indziej). Ja mam przymocowane je nad zlewozmywakiem w kuchni. Zawsze gdy zmywam - a akurat robię to codziennie kilka razy - mogę sobie je czytać.
 
Zmieniaj sobie widoczną karteczkę co tydzień lub jeśli wolisz codziennie.
 
Ważne aby nie zapominać o swoich postanowieniach!!! Dlatego jeśli pracujesz nad swoim szczęściem powinieneś mieć te karteczki codziennie (kilkukrotnie) w zasięgu wzroku.
 
Niby teksty na nich zapisane są błahe ale uwierz mi, to działa :)

 

 

PS:

Czekam też na Twoje komentarze, Twoje sprawdzone sposoby, czy sugestie. Podziel się nimi, grzecznie proszę :)

 

" Aby cieszyć się szczęściem trzeba je dzielić"

- George Gordon Byron 1788-1824 poeta angielski

 

 

Na koniec coś pozytywnego. Wystarczy się uśmiechnąć aby poprawić sobie humor :)                                                                                                               (foto unsplash.com)

 

 

 

Komentarze

Podobało się?