Fałszywe ambicje każą zajść szybko

prawdziwe daleko

Fałszywe ambicje każą zajść szybko

Wielokrotnie już pisałem o cierpliwości.

Jest to na tyle ważna kwestia, że napisze o niej jeszcze raz.

Dziś w epoce smartphone-ów , speed datingów, tindera,  fast foodów i ekspresowych super skutecznych diet przywykliśmy, że wszystko może być na już . (mała dygresja - aż dziwne, że wszystkie te "szybkie" słówka pochodzą z angielskiego - przypadek?)

Sukces też powinien być na już! Szczęście tak samo! Bierzesz pigułkę albo proszek i jesteś szczęśliwym człowiekiem sukcesu (dodajmy, że narkomanem). Na takich żądzach opierają się uzależnienia. Na szybkich i łatwych przyjemnościach.

 

Bądź cierpliwy - wartościowe i ambitne projekty wymagają czasu

Mówi się, że nie od razu Rzym zbudowano. I to prawda bo proces ten trwał tysiące lat dzięki czemu stoi do dziś.  A piramidy? Przyjmujemy, że budowa mogła trwać ponad 20 lat. Powoli do przodu. Blok za blokiem. Efekt powala do dziś!

Patrząc w bliższa przeszłość. Zazdrościmy zachodowi gigantycznych stabilnych międzynarodowych korporacji. Początki tych firm sięgają wielu lat wstecz i każda z nich była budowana bardzo wolno, cierpliwie i solidnie. BOSH ponad 130 lat historii, SIEMENS 170 lat, DuPont 216 lat. Można by długo wymieniać.

Jeśli chcesz szybko schudnąć albo poprawić wyniki w sporcie musisz z założenia zaplanować trening na wiele miesięcy. Tylko długotrwałe starania, oparte na codziennie powtarzanych czynnościach, które wchodzą nam w nawyk owocują stałymi efektami.

 

Jakość i trwałość wymaga czasu

Wielu rzeczy niestety nie jesteśmy w stanie przyśpieszyć. Wyrobienie sobie pożądanych nawyków, nauczenie się języka, zdrowe ukształtowanie sylwetki, budowa solidnej firmy wymagają czasu. Tak jak nie można przyśpieszyć prędkości światła tak też nie można zbytnio przyśpieszyć tych procesów i pójść na skróty.

 

Post o podobnej tematyce znajdziesz TUTAJ.

 

PS: Z tą prędkością światła związana jest bardzo ciekawa historia. W wielkim skrócie. Światło niezależnie od warunków zawsze ma stałą prędkość. Nawet światło wystrzelone w pędzącej rakiecie z  (np. latarki) będzie poruszać się z taką samą stałą prędkością jak światło wstrzelone z "nieporuszającej" się Ziemi.


Aby pobrać jedną (lub wszystkich) z poniższych tapet na swój komputer wystarczy kliknąć na nie myszką. Następnie powiększyć i po kliknięciu prawym przyciskiem myszki wybrać "ustaw jako tapetę". To wszystko :)

Poniżej trzy wersje językowe: polska / polsko angielska /  angielska.

 

 


Jeśli nie wiesz o co chodzi z tymi tapetami to najprawdopodobniej nie przeczytałeś wprowadzenia do tej serii postów, które znajdziesz TUTAJ.

Fotografia pochodzi z unsplash.com

Komentarze

Podobało się?