18. Akceptuj

to czego nie możesz zmienić

18. Akceptuj

Jedna z podstawowych zasad szczęśliwego życia głosi:

Akceptuj to czego nie możesz zmienić, 

akceptuj swoje ograniczeni. Szkoda na nie nerwów.

 

 

To właśnie jest jedna z najważniejszych lekcji życia jaki daje autostop. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Więc musimy je zaakceptować. Nie ma innego wyjścia.

Kolejny samochód, który nas podrzucić podjedzie za 5 min albo 5 godzin, albo jutro. Kto wie. Nic z tym nie zrobisz. Uśmiechasz się i czekasz co los Ci da. Najlepiej pozostać optymistą bo po co być pesymistą? Czy to coś zmieni?

 

Ciągle się denerwujemy, gdy coś pójdzie nie tak. Ale czy to ma sen. Złapałeś gumę na autostradzie? Zdarza się. Rozchorowałeś się? No to teraz się lecz. Wszyscy czasem chorują. Jest korek w drodze do domu? Jeśli to nie z Twojej winy to włącz swój ulubiony kawałek na telefonie, lub stacje radiową i zrelaksuj się.

Najważniejsze aby zawsze robić wszystko na 100%. Bo jeśli coś się wydarzy nie po Twojej myśli to wiesz, że zrobiłeś wszystko co mogłeś. Nie każda "porażka" jest z naszej winy. Czasem ktoś inny musi być lepszy. Dzięki temu kolejny raz zrobimy to lepiej.

Akceptuj świat i przypadki, które chodzą po ludziach. To jest właśnie smak życia. Dzięki temu, że nie panujemy nad wszystkim wiele rzeczy może bardzo mile nas zaskoczyć.

 

Więc teraz się uśmiechnij, wydrukuj sobie tą karteczkę i patrz w przyszłość trochę bardziej pozytywnym okiem.


Jeśli chcesz pracować nad poziomem swojego szczęścia wydrukuj sobie TEN, TEN2, oraz TEN3 arkusz i ustaw karteczki w widocznym miejscu. Jak to działa opisuję w wprowadzeniu.

Wprowadzenie do tej serii postów znajdziesz TUTAJ.

Tekst pochodzi z strony: http://dobrewiadomosci.net.pl/1070-21-nawykow-szczesliwych-ludzi/

Oprawa graficzna to moje arcydzieło ;)

Komentarze

Podobało się?